طراحی سایت

طراحی وب سایت یا طراحی یک فروشگاه اینترنتی قوی تأثیر مثبت و مهمی در فعالیت شما و جذب مخاطبین خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم به صورت خلاصه خدماتی را که گروه طراحی سایت آیدی وب می تواند در حوزه طراحی سایت ارائه دهد را بیان نماییم.

نخست به زیر ساخت ها و ملزومات قبل از طراحی و پیاده سازی خواهیم پرداخت. سپس به توضیح مختصری در مورد مراحل طراحی می پردازیم. و در پایان در مورد مراحل بعد از طراحی مواردی را بیان خواهیم نمود.

دامین

طراحی سایت و در گام نخست ، شما برای سایت خود نیاز به یک نام دارید. که این نام منحصر به فرد به اضافه ی پسوند آن به عنوان دامین domain name اختصاصی شما ثبت میگردد. لازم به ذکر است، دامین به صورت سالیانه باید تمدید شود ، که هزینه تمدید آن با هزینه اولیه پرداختی برابر است .

قطعا هر وب سایتی بسته به اینکه در چه زمینه ای فعالیت می کند بهتر است دامنه مربوط به کار خود را ثبت کند. البته نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که با توجه به متداول بودن دامنه های com می باشد. ولی بهتر است حتما در صورت آزاد بودن این دامنه را برای سایت خود ثبت کنید. زیرا در صورت بزرگ شدن وب سایت شما در دراز مدت ثبت نکردن این دامنه می تواند برایتان مشکلات زیادی ایجاد کند. به عنوان مثال اگر میخواهید یک سایت فارسی داشته باشید بهتر است دامنه های ir و com را هم ثبت کنید. در نتیجه بعد از شما شخص دیگری دامنه با پسوند دیگری را ثبت نکند و این موضوع برایتان مشکل ایجاد نکند.

هاست

طراحی سایت و مورد بعدی فضایی است که سایت شما میبایست بر روی آن بارگزاری شود. که هزینه این فضا بسته به حجم مورد نیاز سایت شما و کیفیت سروری که استفاده میشود متغیر است.این هزینه نیز مانند هزینه دامین به صورت سالیانه باید پرداخت شود.

سرورهای مجموعه آیدی وب در یکی از معتبرترین دیتا سنترهای ایران نگهداری می شود و از لحاظ امنیت و سرعت در بالاترین سطح کیفی قرار دارد. چند مزیت عمده سرویس های هاست داخل ایران عدم امکان تحریم، دسترسی به سایت ها با سرعت بالا هنگام مشاهده از بستر اینترنت ایران، دسترسی دائمی به دلیل اختلال در شبکه اینترنت داخلی می باشد.

ذکر این نکته الزامیست ، برخی از وب سایت ها با استفاده از موتورهای خودکار سایت ها را با توجه به IP میزبان سایت تفکیک و در رنگینگ کشور مورد نظر قرار می دهند. و در این صورت وجود سایت شما در سرور ایران یک مزیت فوق العاده خواهد بود.

طراحی و پیاده سازی

طراحی وب سایت که بخش اصلی است که به صورت کامل براساس نیاز و سلیقه شما پیاده سازی خواهد شد. و هزینه آن بر مبنای امکانات و نیازمندیهای شما به صورت دقیق محاسبه و اعلام خواهد گردید که با استفاده از قالب های مختلف صورت می گیرد.

مدیریت محتوا

پس از پیاده سازی سایت ، در مرحله اول ، اطلاعات مقدماتی اعم از عکس و مطلب و … از شما اخذ و در وب سایت بار گزاری میگردد.اما مطمئناً سایت شما نیاز به تغیر مطالب وارد شده خواهد داشت. اعم از بنرها ، کالا ها مطالب و هر نوع محتوائی که در وب سایت خود وارد کرده اید. در اینجا 2 حالت وجود دارد:

الف ) شما شخصی را به ما معرفی می کنید  و آموزش مدیریت محتوای سایت ب صورت کامل به نامبرده ارائه می گردد. و به عنوان مدیر سایت شما بر محتوای سایت مدیریت خواهد داشت.

ب) مدیریت محتوای سایت خود را به ما بسپارید. در این حالت مجموعه آیدی وب این وظیفه را به عهده خواهند گرفت و در واقع شما نیرویی برای مدیریت سایت خود در مجموعه ما خواهید داشت که به صورت حرفه ای موارد مورد نظر شما را در سایت تغییر خواهد داد .

پیشنهاد ما این است که این وظیفه را به ما بسپارید. چرا که وب سایت شما رزومه ای برای کار ما است و اگر مدیریت محتوای این سایت حرفه ای و دقیق صورت نگیرد، قطعا ظاهر ناخوشایندش، اعتبار گروه طراحی سایت آیدی وب را نیز مخدوش خواهد کرد.

بهینه سازی سایت

اما یکی از اهداف عمده طراحی وب سایت برای هر شرکت ، جذب مشترکانی است که از طریق موتورهای جستجوگر به دنبال کالا و خدماتی هستند. که توسط شرکت مذکور ارائه میشود. برای اینکه سایتی داشته باشید که مورد پسند موتورهای جستجوگر باشد. و آن را جزو سایت های معرفی شده در صفحات نخست خود نمایش دهد. بایستی نکات و موارد مهمی را مد نظر قرار داد . نکات فنی و دقیقی که قطعأ لازمه ی رسیدن شما به هدفتان میباشد.

آیدی وب جهت انجام این مهم ، شرایطی ایجاد کرده که کاربران می توانند بعد از فعال شدن سایت و وارد شدن اطلاعات اولیه و اموزش استفاده از سایت، این خدمات را به ما واگذار کنند.

بهینه سازی کمک می کند تا سایت شما در جستجوی کلمات کلیدی مدنظرتان در موتورهای جستجوگر در صفحات اول جستجو نمایش داده شود. و صد البته این امر مستلزم همکاری شما و ارائه اطلاعات دقیق در خصوص بازار هدف، کلمات کلیدی، رقبا و … می باشد.

برخی اصول بهینه سازی و سئوی سایت که مربوط به برنامه نویسی و درج اطلاعات می باشد قطعاً رعایت خواهد شد. اما وضعیت کلمات کلیدی مد نظر شماست. بنابراین سطح رقبای شما در محیط وب قطعاً بر زمان رشد سایت شما و همچنین هزینه تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.

مراحل طراحی و پیاده سازی وب سایت شما توسط مجموعه آیدی وب در فازهای زیر انجام می گردد:

  • آنالیز کامل وب سایت
  • طراحی قالب گرافیکی
  • تدوین متون وب سایت
  • آنالیز و اجرای بانکهای اطلاعاتی
  • پیاده سازی وب سایت
  • تست و رفع خطا
  • بهینه سازی
  • گارانتی و پشتیبانی

گروه طراحی سایت آیدی وب آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد. جهت مشاوره رایگان و سفارش طراحی سایت با ما در تماس باشید.